انواع پکیج های دیواری ازلحاظ محفظه احتراق:

بازدیدها: 1

1- پکیج شوفاژ دیواری محفظه احتراق باز بودن فن(نوعB)
2- پکیج شوفاژ دیواری محفظه احتراق بسته فن دار (نوعC)
3- پکیج شوفاژ دیواری چگالشی

پکیج محفظه احتراق باز بدون فن یا نوعB چیست؟

به دستگاه هایی گفته می شود که هوای مورد نیاز سوخت را از محیط دریافت می کند
یاد آوری مهم: حتما توجه نمایید قبل از خرید پکیج با تکنسین خبره مشورت نمایید.
به خاطر داشته باشید در محیطی که دستگاه گاز سوز کار می کند حتماً باید دریچه تامین وجود داشته باشد. دریچه کمک بسیار در تامین اکسیژن جهت افراد، دستگاه و خروج گاز های سمی می کند.

پکیج محفظه احتراق باز بدون فن یا نوعB
حالت مدار آب گرم مصرفی:

تولید آب گرم مصرفی بر مدار گرمایش تقدم دارد.
حداقل دبی آب گرم مصرفی 2 لیتر در دقیقه است . بالاتر از این میزان شیر سه طرفه (11) به وضعیت آب گرم مصرفی حرکت می کند و میکروسوئیچ یا فلوسوئیچ وصل می گردد.
پمپ (شماره 12) شروع به کار نموده ، مشعل (2) روشن شده و با تایید شعله توسط میله یون (3) ، تنظیم دما آغاز می شود. اگر دمای آب گرم اندازه گیری شده توسط ترمیستور سنسور (شماره9) از دمای انتخاب شده کمتر باشد و دمای سنسور مدار گرمایش (شماره 8) از حداکثر دمای مدار گرمایش که بین 75 الی 85 درجه سانتی گراد است ، کمتر باشد شیر مدولار (شماره 7) بین حداقل وحداکثر ظرفیت میزان گاز را تنظیم می کند. به محض رسیدن دمای سنسور به دمای انتخاب شده شیرهای ایمنی و مدولار قطع می شوند.

پکیج محفظه احتراق باز بدون فن یا نوعB
حالت مدار گرمایش :

در صورت وصل شدن ترموستات اتاقی (RT) اگر شیر سه راهه دستگاه پکیج (شماره 11) در وضعیت آب گرم مصرفی باشد به وضعیت مدار گرمایش رفته و پمپ (شماره 12) شروع به کار میکند و در صورتی که دمای اندازه گیری توسط سنسور (8) از دمای تنظیم شده توسط مصرف کننده کمتر باشد جرقه زده می شود (4) و دو عدد شیر برقی ایمنی (5 و 6) باز شده و شیر مدولار (شماره 7) در حالت اشتعال اولیه قرار میگیرد و شعله تشکیل می گردد. در صورت تایید شعله توسط میله یون (3) اگر اندازه گیری توسط سنسور (شماره 8) از دمای انتخاب شده کمتر باشد ، شیر مدولار بین حداقل و حداکثر ظرفیت تغییر می کند و به محض رسیدن دما به میزان انتخاب شده شیرهای ایمنی (5 و 6) بسته شده و شیر مدولار نیز (7) قطع می شود و پمپ بر حسب تنظیم پتانسیومتر بین 30 ثانیه تا 3 دقیقه چرخیده و از کار می افتد. با افت دمای آب مراحل فوق دوباره تکرار می شود.

پکیج محفظه احتراق بسته فن دار یا نوعC چیست ؟

به پکیج هایی گفته می شود که گازهای حاصل از احتراق توسط فن بصورت اجباری خارج می شود.
محفظه احتراق این مدل‌ها بسته است و عمل تخلیه دود و مکش هوا از طریق یک دودکش دوجــداره مخصــوص صــورت می پذیرد. در این مدل‌ها دستگاه به یک فن نیز مجهز می باشد تا به کمک دودکش دوجداره ، هوای مورد نیاز برای احتراق را از فضای آزاد به دستگاه برساند و گازهای ناشی از احتراق را به فضای آزاد هدایت نماید. برای این مدل ها امکان نصب با دودکش و هواکش مجزا به جای دودکش دوجداره نیز وجود دارد. در مواقعی که برق دستگاه قطع شود سیستم به طور خودکار خاموش شده و تا وصل مجدد برق ، دستگاه خاموش می ماند.

پکیج محفظه احتراق بسته فن دار یا نوعC
حالت مدار آب گرم مصرفی:

تولید آب گرم مصرفی بر مدار گرمایش تقدم دارد .
با مصرف آب بیش از 2 لیتر در دقیقه فلوسوئیچ فعال شده و شیر سه راهه (11) به وضعیت آب گرم مصرفی حرکت میکند ، پمپ (12) روشن می شود ، پرشر سوئیچ دود (19) بررسی می شود در صورت قطع بودن آن ، فن (16) به چرخش در می آید و اگر پرشر سوئیچ دود (19) وصل شود و دمای آب مصرفی اندازه گیری شده کمتر از میزان تنظیم شده باشد ، جرقه زده شده و دو شیر مغناطیسی ایمنی (5 و 6) باز شده و شیر مدولار گاز (7) را برای اشتعال اولیه آزاد می کند. با تایید شعله توسط میله یون (3) جرقه زن از کار می افتد و مشعل روشن باقی می ماند و در صورتی که دمای آب از میزان تنظیم شده کمتر باشد شیر مدولار میزان گاز را از حداکثر تا حداقل تنظیم می کند و اگر دما به میزان دلخواه برسد شیرهای مغناطیسی و مدولار و فن قطع شده و پمپ بعد از مدت زمانی (بستگی به میزان تنظیم شده) از 30 ثانیه تا 3 دقیقه کار کرده و بعد قطع می شود همان طور که از شکل زیر مشخص است از دودکش دوجداره استفاده شده است که لوله داخلی برای خروج محصولات احتراق با نیروی فن است و بر اثر مکش ایجاد شده در محفظه احتراق بسته خلأ ایجاد می شود و هوای احتراق از طریق لوله بیرونی تامین می شود.