سیستم مهپاش چیست و چگونه کار میکند؟؟

بازدیدها: 99

مه پاش ، مه ساز ، رطوبت سازهای نازلی و در واقع دستگاه های تولید بخار گرم و سرد و از دیگر محصولات این شرکت می باشد که کاربرد های متفاوتی دارند. مه پاش دستگاهی است که محلول یا آب را توسط نازل در فضا اسپری می کند که از این دستگاه برای ضدعفونی کردن کارخانه های تولید مواد غذایی،سالن های پرورش دام و طیور ،تنظیم دماو رطوبت گلخانه ها و رستوران هاو … استفاده می شود.

سیستم خنک کننده مه پاش با پاشیدن آب به صورت پرفشار باعث خنک شدن محیط و همچنین مطبوع شدن محل می شود، این سیستم با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آن باعث کاهش دما و ایجاد رطوبت در محیط جهت رشد و نمو گیاهان میشود. دستگاه مه پاش با توجه به کاربردهای متنوع این دستگاه ها دارای انواع مختلفی میباشد. از جمله انواع سیستم مه پاش می توان به مه پاش نازلی, مه پاش التراسونیک , مه پاش پروانه ای و … اشاره کرد. اساس کار تمای انواع مه پاش یکسان بوده و آب در دستگاه بصورت پودری خارج شده که باعث افزایش رطوبت محیط و کاهش دما میگردد. با توجه به ظرفیت گرمایی بالای آب ,آب استفاده شده در این دستگاه به محض خروج از نازل مه پاش بصورت پودری درامده و بدین صورت  باعث کاهش دمای محیط می گردد. نصب مه پاش نسبت به فضایی که قرار است دستگاه نصب شود ، فرق دارد. در واقع نحوه نصب سیستم مه پاش  خانگی ، رستوران ، گلخانه ای، سالن های پرورش قارچ,، گاوداری ها، مرغداری ها و .. . از نظر تعداد و نوع پمپ و نازل مورد  استفاده  متفاوت می باشند .جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.یکی از موارد مهمی که هنگام خرید مه پاش تاثیر گذار است قیمت مه پاش می باشد.اما حتما به این نکته توجه کنید که هنگام خرید مه پاش، قیمت کمتربر کیفیت ارجحیت نداشته باشد. چون کیفیت جنس به مراتب مهمتر است.


یکی از مهمترین موارد استفاده از سیستم های مه پاش استفاده از آن در رستوران ها و کافی شاپ ها است. زمانی که میز های رستوران پر از مشتری می شوند دمای رستوران بالاتر می رود. با رسیدن فصول گرم سال و همچنین استفاده از دستگاه پخت و پز ، گرما ایجاد شده  و دمای محیط بالا می رود ؛ به همین دلیل نیاز به یک نوع سیستم سرمایش فصلی است تا بتواند این افزایش دمای هوا را جبران کند. سیستم مه پاش رستوران این هدف را ممکن میی کند. سیستم مه پاش کافه رستوران همچنین به عنوان یک جداکننده گذرگاه ها و محل رستوران است و علاوه بر این برای افراد سیگاری که نیاز به فضای باز دارند مناسب است.

ادامه مطلب

مهپاش دامداری (رطوبت سازدامداری )

دستگاه مه پاش گاوداری یا رطوبت ساز گاوداری بهترین روش برای ایجاد سیستم سرمایش گاوداری ها است. دستگاه مه پاش با خروج ذرات ریز شده آب از طریق نازل و تبخیر آن سبب ایجاد سرمایش در محیط گاوداری و همچنین مطبوع کردن هوا می شود. استفاده از این سیستم مه پاش دامداری باعث افزایش میزان تولید و افزایش درآمد در گاوداری ها می شود.
ادامه مطلب

مهپاش مرغ داری

سیستم مه پاش مرغداری یکی از انواع دستگاه مه پاش بهترین روش برای سیستم سرمایش مرغداری است. در این روش با استفاده از یک عدد پمپ و لوله کشی های مورد نظر ، آب را با فشار بالا از طریق نازل ها خارج می کنند و آب تبخیر می شود و باعث کاهش دمای مرغداری و همچنین کاهش میزان گرد و غبار و بو ها در مرغداری می شود. با استفاده از دستگاه رطوبت ساز مرغداری رطوبت مرغداری افزایش یافته و فضای مطبوع تری را برای رشد پرندگان ایجاد می کند. در ادامه فیلمی از انواع دستگاه رطوبت ساز مرغداری به نمایش گذاشته شده است.

ادامه مطلب

مهپاش گلخانه

مه پاش گلخانه یک سیستم رطوبت دهی تحت فشار می باشد که می تواند با راندمان بسیار بالا رطوبت مورد نیاز گلخانه های صنعتی و نیمه صنعتی را تامین نماید.

ادامه مطلب