راهنمایی خرید پکیج دیواری

نکات مهم خرید پکیج که باید بدانید :

1.تناسب پکیج با نیاز خانه شما

برای خرید پکیج دیواری مناسب نکات زیادی را باید در نظر بگیرید که یکی از مهمترین آنها تناسب پکیج با ابعاد فضای منزل شماست.

برای خانه هایی که در شهرهای مرتفع قرار گرفته اند به دلیل چگالی کم هوا باید ارتفاع را نیز در نظر گرفت. برای این کار باید نسبت چگالی هوای منطقه جغرافیایی مورد نظر به چگالی هوا در سطح دریا را بدست آورد که موجب کاهش ظرفیت مورد نظر در پکیج می شود.

محاسبه ظرفیت پکیج:

در هنگام تهیه و خرید پکیج توجه به ظرفیت آن و قدرت گرمایش از اساسی ترین موارد است، انتخاب سیستم گرمایشی مناسب با توجه به متراژ محیط، نوع کاربری ساختمان (مسکونی یا تجاری) ، دمای معمول شهر، نوع دودکش، میزان هوای گرم لازم و محل نصب دستگاه (در سایه یا رو به آفتاب) باعث افزایش راندمان پکیج شده و درصورت استفاده از پکیج با ظرفیت نامناسب (کم یا زیاد) علاوه بر عدم بازدهی و عدم ایجاد گرمای مطلوب، عمر پکیج نیز کاهش می یابد.
منابع انبساط با توجه به قدرت پکیج دارای حجم های مختلف هستند و هر چه ظرفیت و توان پکیج بیشتر باشد، تعداد پره های مشعل بیشتر و همچنین فن با قدرت بیشتری کار کرده و مبدل ها هم بزرگتر هستند.
واحد بار قدرت پکیج بر اساس کیلووات محاسبه می شود و دستگاه به ازای هر یک کیلووات قدرت به یک متر مکعب فضا احتیاج دارد ، پکیج هایی با ظرفیت 24 کیلووات در محیط های مسکونی با متراژ متوسط (150متر) و در آب و هوای معتدل رایج هستند اما در مساحت های بالا و درصورت نیاز به آب گرم فراوان پکیج های مخزن دار و با ظرفیت بالاتر از 31 کیلووات توصیه می شود، عموما در بیشتر موارد استفاده از پکیج دیواری به دلیل مزایای بالا از جمله کم مصرف بودن و عمر طولانی توصیه می شوند اما در مساحت های بیش از 300متر بهتر است از پکیج زمینی بهره ببرید.

نکته:
150کیلو کالری * متراژ واحد مسکونی
100 کیلو کالری * متراژ واحد اداری

مثال :
اگر مکان مسکونی 140متر باشد، با ضرب متراژ در عدد 150 عدد 21000 به دست می آید که واحد ظرفیت پکیج براساس کیلوکالری است، سپس با تقسیم آن بر عدد 860 (1 کیلووات برابر با 860 کیلوکالری است) عدد 24.44 به دست آمده که این مقدار نهایی واحد ظرفیت پکیج براساس کیلووات است، پس در حالت عادی برای یک ساختمان مسکونی 140 متری به پکیجی با ظرفیت 24 احتیاج است.

2.نوع دودکش منزل

دودکش منزل المانی بسیار مهم در انتخاب نوع پکیج دیواری است. طول عمودی لوله دودکش ساختمان در خانه هایی که در طبقات آخر مجتمع ها قرار دارند معمولا کمتر از ۳ متر است که در این حالت باید حتما پکیج فن دار نصب شود.

برای واحدهای زیرین مجتمع که طول افقی لوله دودکش کمتر از ۱ متر باشد بهترین انتخاب پکیج بدون فن است. پکیج های بدون فن سروصدایی ندارند اما پکیج های فن دار (مخصوصا پکیج های فن دار با دودکش دو جداره) از نظر ایمنی و کاهش خطر احتراق و ورود گازهای سمی مطمئن تر هستند.

اگر به دلیل طول کم لوله دودکش مجبور به نصب پکیج بدون فن هستید توصیه میکنیم با مجهز کردن پکیج دیواری خود به سنسور حرارتی دودکش هر گونه خطر احتمالی را مدیریت کنید. سنسورهای حرارتی علائم حرارتی دودکش را بررسی کرده و در صورت وجود انسداد و گرفتگی دودکش سیستم را خاموش کرده و شما را آگاه میکنند.

3.نوع مبدل حرارتی منزل

اگر خانه شما دارای گرمایش از کف می باشد بهترین انتخاب برای آن پکیج های کندانسیک است زیرا این پکیج ها مصرف گاز کمتری دارند.

برای خانه هایی که گرمایش آنها از طریق فن کویل تامین میشود بهترین پکیج، پکیج های منبع دار است. در این حالت اگر شما آب گرم مصرفی را باز کنید فن کویل ها باد سرد نخواهند زد.

4.میزان آب گرم مصرفی مورد نیاز خانه

اگر مصرف آب گرم در خانه شما بالاست باید به سراغ پکیج های مخزن دار یا پکیج با قدرت حرارتی بالاتر از ۳۱ کیلووات بروید.

5.میزان ظرفیت حرارتی مورد نیاز

اگر خانه یا آپارتمان شما خیلی بزرگ (بیش از ۳۰۰ متر مربع ) است بهترین انتخاب برای شما پکیج دیواری یا زمینی است. البته پکیج های دیواری را بیشتر توصیه میکنیم زیرا دوام بیشتر و مصرف گاز بسیار کمتری نسبت به پکیج های زمینی و پکیج های مخزن دار دارند.

6.مبدل های پکیج

اگر آب شهر و منطقه زندگی شما املاح زیادی دارد (مثل قم و یزد) بهترین انتخاب برای شما پکیج های دو مبدله هستند زیرا پکیج های تک مبدله به مرور زمان رسوب گرفته و بازدهی آنها به شدت کاهش می یابد.

7.پکیج های دارای خطای نمایی

این پکیج ها در واقع قابلیت عیب یابی اتوماتیک با کد هستند که میتواند خیلی سریع عیب سیستم را تشخیص داده و نشان دهد. این پکیج ها دارای عیب یاب مجهز به سنسورهای کنترل عملکرد بوده و میتوانند خطاهای عملکرد سیستم را به صورت کدهایی تعیین شده در مانیتور پکیج نشان دهند. کاربر به محض مشاهده کد خطا باید به سراغ دفترچه راهنما رفته و با مشاهده کد نمایش داده شده عیب سیستم را متوجه شود.

8.هد پمپ سیر کولاسیون

مسیر لوله کشی پکیج تاثیر بسیار مهمی در ایجاد افت فشار در پکیج دارد. هد پمپ سیر کولاسیون سیستم معمولا برای مسیرهای لوله با طول حداکثر ۳۵ تا ۵۰ متر مناسب است. نوع لوله به کار رفته در لوله کشی پکیج نیز در افت سیستم اثر گذار است. لوله های انعطاف پذیر چند لایه با زبری کم و حداقل اتصالات، کمترین احتمال افت فشار را خواهند داشت.


    سبد خرید