کانال های پیش عایق شده پلی یورتان :

بازدیدها: 116

کانال های نسل جدید پلی یورتان (یا پلی یورتال) کانال هوای PIR و کانال های فلکسیبل خرطومی جایگزین بسیار مناسبی برای ورق های قدیمی و سنتی گالوانیزه به شمار می آیند. 
این نوع از کانال های عایق شده (کانال پیش ساخته) برای نخستین بار در کشور آلمان تهیه و تولید گردیدند و رفته رفته به اکثر کشورهای دنیا صادر و در بسیاری از پروژه های مسکونی، اداری، تجاری، هتل ها، بیمارستان ها، مراکز آموزشی و … مورد استفاده قرار گرفته اند.
کانال عایق شده PIR یا کانال پلی یورتان پیش ساخته به دلیل وزن بسیار سبک نیاز کمتری به آهن آلات، ساپورت، فلنج و … دارند و مقاومت بالا در برابر آتش سوزی (کندسوز)، سرعت بسیار بالا در نصب و اجرا (حدود 10 برابر بیشتر از ورق های گالوانیزه) ، قابلیت تبدیل به اندازه و ابعاد گوناگون ، قابلیت استفاده در تمامی نقاط آب و هوایی کشور و … از مهمترین ویژگی های کانال های نسل جدید به شمار می آیند.
استفاده از دستاوردهای علمی در جهت طراحی و ساخت اجزای مختلف سیستم های تهویه مطبوع (HvAc) به منظور دستیابی به بهترین کارایی ، صرفه جویی و کاهش مصرف انرژی همواره مدنظر کلیه مشاوران ، متخصصین ، مهندسین ، مجریان و مصرف کنندگان بوده است .
این پانل ها تشکیل شده از فوم پلی یورتان با دو روکش آلومینیوم به ضخامت 80 تا 500 میکرون که به صورت برجسته یا صاف در دو طرف فوم پخته شده است ، این فوم عاری از ماده خطرناک cfc و hcfc می باشدو نسبت به حریق کند سوز می باشد.
موارد استفاده از این کانال های پیش عایق در کلیه مجتمع های تجاری ، مسکونی ، ادارات دولتی ، مترو ، فروشگاه ها ، کارخانجات صنعتی ، هتل ها ، رستوران ها ، فرودگاه ها ، دانشگاه ها ، سالن های همایش ، مراکز خرید و … می باشد.

مزایای کانال های پیش عایق شده پلی یورتان در مقایسه با کانال فلزی عایق شده به شرح زیر می باشد :

1) دوستدار محیط زیست فاقد ماده کلروفلوئورکربن.
2) هوای پاکیزه (فقد میکر فیبر می باشد) .
3) وزن سبک : وزن این ورق ها 15% وزن ورق های فلزی می باشد.
4) فشردگی مولکولی بسیار بالا مطابق با استاندارد High Pressure-Class C 144-DW .
5) اشغال فضای کم ونصب آسان .
6) صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی تا 20% در سال .
7) هیچ گونه محدودیتی در سایز کانال ها وجود ندارد .
8) دارای سختی و استحکام بالا و بی نقص .
9) ضریب انتقال حرارت بسیار پایین .
10) آنتی باکتریال و بهداشتی .
11) مقاوم در برابر حریق .
12) دارای 10 سال گارانتی شرکت .
13) دارای تاییدیه وزارت مسکن و شهرسازی .
14) نصب سریع و آسان .
15) مقاوم در برابر رشد قارچ .
16) دارای قدرت و تراکم بسیار زیاد .
17) دارای مواد اولیه نشت ناپذیر و ضد رطوبت .
18) ذخیره سازی انرژی(86%) .
19) آکوستیک صدا (20 دسیبل) .
20) کند سوز در برابر حریق (Bir) .
21) عایق رطوبت (99%) .
22) مقاوم در برابر آتش: کندسوز (STOP FIRE) – در کلاس های گوناگون (A,B) .
23) مقاومت بالا در برابر نفوذ آب .
24) سرعت بسیار بالا در اجرای عملیات کانال کشی .
25) عایق صوت (بدون لرزش) .
26) نیاز کمتر به ساپورت و نگهدارنده .
27) دارای عمر مفید بسیار طولانی .

کانال صنعتی پیش عایق پلی یورتان :

در بخش صنعتی معمولا هوای خروجی از سیستم تهویه سرعت بسیار بالا و رطوبت زیادی دارد. همچنین سرعت زیاد فن ها باعث تولید صدای بسیار زیاد می شود . همانطور که قبلا گفته شده کانال های پیش عایق ، هم عایق صوت بوده هم رطوبت زیاد باعث پوسیدگی و از بین رفتن آن ها نمی شود.
علاوه بر این وزن سبک این کانل ها باعث می شود که کانال های با ابعاد بزرگ بسیار سبک تر باشد و در موقع نصب آنها ، به مراتب از ساپورت های کمتری استفاده می شود و نصب آسان تر و سریع تر انجام می گیرد.
همچنین در مورد کانالهای سیستم تهویه کارخانه ها به دلیل ابعاد بسیار بزرگ مشکلات عدیده ای در حمل و نقل آنها وجود دارد که استفاده از ورق پلی یورتان و ساخت آن در محل پروژه این مشکلات را حل می کند.


نمونه عکس کانال های پلی یورتان